RIFF

RIGA IFF un young kim? aicina pieteikties jauniešu žūriju

Ik gadu Rīgas Starptautiskā kino festivāla (RIGA IFF) pilnmetrāžas filmu konkursa filmas vērtē ne vien starptautiska ekspertu žūrija, bet festivāla jauniešu žūrija, un labākajam kinodarbam piešķir #YOUTH_MATTERS! balvu. Šogad, lai izraudzītos jauniešu žūrijas dalībniekus, festivāls sadarbojas ar Laikmetīgās mākslas centra kim? jaunizveidoto platformu young kim?, ar kuras līdzdalību žūrijas izveides laikā – līdz festivālam, kas šogad norisināsies no 7. līdz 17. septembrim – notiks vairākas sarunu sesijas par kino, kritiku, kino veidošanu.

Lai pieteiktos dalībai žūrijā, pretendentiem jāuzraksta recenzija, kur jāizklāsta viedoklis par kādu šobrīd aktuālu, Latvijā veidotu filmu, kura skatāma portālā filmas.lv. Recenzijas maksimālais rakstzīmju skaits – 4000. Pieteikums līdz 4. augustam jānosūta Riga IFF kuratorei Kristīnei Simsonei uz e-pasta adresi kristine@rigaiff.lv.

Savukārt, katru ceturtdienu no 6. līdz 27. jūlijam laikmetīgās mākslas centrā kim? Sporta ielā 2 interesentiem būs iespējams uzzināt to, kālab kino labāk ir skatīties kinoteātrī, kā saredzēt filmās iestrādātos jēdzienus, kas ir jēgpilna kino apskata stūrakmeņi un kā noris paaudžu maiņa Latvijas kino. Ik ceturtdienu laikā no pl. 14.00 – 17.00 jaunieši ir aicināti piedalīties sarunās un radošajās darbnīcās, kuras vadīs Riga IFF kuratoru komanda, režisore Liene Linde un kim? pārstāvji. Aicināti piedalīties ir gan tie jaunieši, kuri vēlas pieteikties žūrijai un caur šo lekciju ciklu gūt iemaņas recenziju rakstīšanā, gan arī visi citi interesenti. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, interesenti ir aicināti pieteikties, rakstot epastu, vai zvanot kim? izglītības programmas koordinatorei Lindai Vigdorčikai. Epasts: linda.vigdorcika@kim.lv, Mob. +371 26487990.

Riga IFF #YOUTH_MATTERS! žūrijas dalībniekiem būs iespēja:

– iegūt festivāla akreditācijas karti;

– skatīties konkursa filmas no īpaši žūrijai rezervētām vietām;

– apmeklēt citus festivāla seansus pēc izvēles;

– apmeklēt festivāla atklāšanas un noslēguma ceremonijas

Riga IFF #YOUTH_MATTERS! žūrijas dalībnieku pienākumos ietilps:

– konkursa filmu seansu apmeklējums;

– dalība Riga IFF jauniešu žūrijas apspriedēs;

– kopā ar pārējiem žūrijas pārstāvjiem izvēlēties labāko filmu un tās veidotājiem pasniegt balvu;

– pārstāvēt festivālu komunikācijā ar medijiem.

Vairāk informācijas: rigaiff.lv un youngkim.lv