Noslēgusies otrā unikālā LOK rīkotā “Personības akadēmijas” nometne

Ir noslēdzies astoņu dienu piedzīvojums unikālās un aizraujošās “Personības akadēmijas” nometnes dalībniekiem, ko organizēja Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) projekta “Sporto visa klase” ietvaros, kurā piedalījās 60 jaunieši no visas Latvijas vecumā no 11 līdz 13 gadiem. Dalībniekus nometnes izlaidumā bija ieradušies sveikt Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša, LOK ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks, kā arī Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš ar hokejistiem – Danu Ločmeli un  Mārtiņu Dzierkalu.

“Personības akadēmijas” nometne jau otro gadu ir kā tradīcija, kas notiek Valmierā, Jāņa Daliņa stadionā. Tā bija piepildīta  izaicinājumiem, pārsteigumiem, spēlēm atbilstoši dienu tēmām, ar radošiem, sportiskiem un izaicinošiem piedzīvojumiem, kurus papildināja vairāk kā divdesmit dažādi viesi – nozares, speciālisti, kas iedvesmoja un mudināja jauniešus ticēt savam sapnim.

Jaunieši guva vērtīgas atziņas un iedvesmojās no Latvijas basketbola leģendas Ainara Bagatska, Eiropas čempiones pludmales volejbolā, olimpietes Tīnas Graudiņas, TV un radio personība Laura Zalāna, āra dzīves eksperta Māra Rešņa, Pasaules apceļotāja un sešu Ginesa rekordu ieguvēja Kārļa Bardeļa, leģendārā futbolista Kaspara Gorkša, uzņēmēja Guntara Kokoreviča, dziedātāja Patrisha, ASV Olimpietis, uzņēmēja Badija Lī (Buddy Lee), Latvijas hokeja izlases galvenā trenera Harija Vītoliņa un hokejistiem – Mārtiņa Dzierkala un Dana Ločmeļa.

Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša bija ieradusies sveikt “Personības akadēmijas” nometnes dalībniekus izlaidumā: “Man tiešām šis ir emocionāli pacilājošs brīdis, jo Latvijas nākotni mēs varam ietekmēt, mācot savus bērnus, radot šādas iespējas satikties nometnēs ar cilvēkiem, kuri ir savus sapņu sasnieguši vai kuri ir ceļā uz to. Mēs iedodam tādu iespēju iemācīties, kā iemācīties sekot saviem sapņiem, spēku, enerģiju, drosmi. Man ir liels prieks redzēt, ka Latvijā ir bērni, kurus interesē izaugsme, kuri domā, kā sasniegt kaut ko vairāk.”

Nometnes noslēdzošajā dienā tikšanās ar iedvesmojošiem cilvēkiem bija ne tikai nometnes dalībniekiem, bet arī vairāk kā 500 Valmieras jauniešiem, kuriem kopā ar nometnes dalībniekiem bija iespēja tikties Valmieras ledus hallē ar Latvijas hokeja izlases treneri Hariju Vītoliņu un hokejistiem – Danu Ločmeli un Mārtiņš Dzierkalu, kuri 2023. gada Pasaules hokeja čempionātā aizveda mūsu komandu līdz vēsturiskam panākumam – pirmajām bronzas medaļām.

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš dalās iespaidos pēc “Personības akadēmijas” izlaiduma: “Vienmēr ir patīkami atbalstīt bērnus, man patīk tā pārliecība, kā viņi uzdeva mums jautājumus, kā viņi stādīja priekšā, ko viņi ir paveikuši. Tādas mazas nianses, ko es redzu, piemēram, rokasspiediens. Visiem puišiem bija tik pārliecinošs, kas šajā vecumā tas ir tāds retums, bet ne sistemātiski sastopams. Šajā nometnē visi pedagogi, kas ir bijuši, vai arī viss, kas skolās mācīts, strādā pareizā virzienā. Redzams bija, ka visi ir ļoti priecīgi, visi ir ar lielu pārliecību. Tas ir ļoti labi, ka viņi zina, ko viņi dara, ko viņi grib. Es tikai novēlu viņiem sasniegt tos mērķus, ko viņi sapņo.”

Pats gaidītākais un reizē izaicinošākais bija pārgājiens, pēc kura dalībnieki nakšņoja teltīs. Komandas sadarbības prasmes, par kurām ar jauniešiem katru dienu runāja personības attīstības treneris Guntis Jansons, tika pārbaudītas un  attīstītas laivu braucienā pa Gauju. Taču peldētprasmes tika pilnveidotas Valmieras olimpiskā centra peldbaseinā profesionāla trenera vadībā.  Sengrieķu olimpiskajās spēlēs jaunieši uzzināja par Olimpisko spēļu vēsturi un  kino vakarā ar latviešu kino mākslu – Matīsa Spailes filmu “Mūsējie”. Badijs Lī iedvesmoja jauniešus, kā realizēt savu sapni, ja nāc no ne visai turīgas sešu bērnu ģimenes, bet ir liels sapnis. Lai būtu veiksmīgi ir svarīgi radīt labu tēlu, to jaunieši apguva “Tik-Tok” meistarklasē. Noslēgumā jaunieši atklāja savus talantus “Talantu šovā”.  Nometnes laikā neskaitāmas aktivitātes attīstīja jauniešos dažādas personības šķautnes, kuras būs kā pamats personības attīstībai.

Lai pēc iespējas vairāk dalībniekiem būtu iespēja būt par daļu no nometnes, atsevišķām lekcijām tika nodrošinātas tiešraides, kuru laikā jauniešiem bija iespēja uzdot jautājumus dažādām personībām. Tiešraides ierakstus ir iespējams noskatīties olimpiade.lv

Nometnes “Personības akadēmijas” video atskats:

(1-3 diena)

(4-6 diena)

Pateicoties partneriem un nometnes atbalstītājiem, jauniešiem bija iespēja piedalīties nometnē bez maksas. “Personības akadēmija” ir daļa no LOK un VAS “Latvijas Loto” 2021.gadā kopīgi uzsāktās iniciatīvas “Kustība, kas vieno”, kuras ietvaros valsts ar nacionālās loterijas atbalstu novirza līdzekļus sporta un aktīva dzīvesveida veicināšanai Latvijas iedzīvotāju, īpaši jauniešu vidū. Nometni organizēja biedrība “Avantis” un producente Ilona Bičevska.

“Personības akadēmijas“ nometnes atlases sacensībās skolēniem bija jāliek lietā skolā apgūtās zināšanas, spēks un veiklība, lai tiktu galā ar dažādiem uzdevumiem un stafetēm. Programmā “Sporto visa klase” 9.sezonā jeb 2022./2023.mācību gadā piedalījās 7200 bērnu no 302 klasēm un 35 Latvijas pašvaldībām.

Uzziņai par programmu “Sporto visa klase”

Programma “Sporto visa klase” radīta 2013. gadā ar mērķi 2.- 6. klašu grupām mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, motivēt nodarboties ar sportu, kā arī vērtēt skolēnu sekmes mācībās. Tā ir iespēja izzināt dažādus sporta veidus, kā arī stiprināt izpratni par kopīga rezultāta sasniegšanu kā vienotai komandai. Programmas “Sporto visa klase” oficiālā mājaslapa internetā: https://www.olimpiade.lv/svk/jaunumi

Nometnē piedalās dalībnieki no Āgenskalna sākumskolas, Aizputes vidusskolas, Alojas Ausekļa vidusskolas, Alūksnes Pilsētas sākumskolas, Babītes vidusskolas, Baložu vidusskolas, Bauskas Valsts ģimnāzijas, Cēsu 2. pamatskolas, Gulbenes novada vidusskolas, Jēkabpils 3. vidusskolas, Jelgavas 4. vidusskolas, Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola, Krimuldas vidusskola, Limbažu Valsts ģimnāzijas, Lizuma pamatskolas, Nīcas vidusskolas, Penkules pamatskolas, Salacgrīvas vidusskolas, Valmieras Pārgaujas sākumskolas un  Zentas Mauriņas vidusskolas.