Kāpēc nav jābaidās no pirmajām neveiksmēm?

Apple radošā lokomotīve leģendārais Stīvs Džobss apgalvoja, ka galvenais, lai gūtu panākumus, ir būt patiesam pret sevi un vienkārši darīt darbu, kas patīk. No šā starta var atsperties lieliem panākumiem!

Kā liecina statistikas dati, tikai 30% cilvēku strādā savā sapņu profesijā, bet pārējie jau svētdienas vakaros ar bažām skatās pulkstenī, jo pirmdienas rīts tuvojas lēni un nepielūdzami. Starp citu, pētījumos arī noskaidrots, ka visbiežāk cilvēki saslimst naktī no svētdienas uz pirmdienu. To skaidro ar to, ka cilvēkiem, izjūtot nepatiku pret kaut ko, organisma imūnsistēma kļūst arvien vājāka, līdz cilvēks pirmdienas rītā pamostas ar vai nu augstu temperatūru, vai sāpošu kaklu. Urā, glābējtemperatūra klāt!

Iespējams, šo atziņu būs grūti saprast jauniešiem, kuri vēl mācās skolā un domā par savas profesijas izvēli, bet statistika tomēr ir nepielūdzama – neapmierināto darbinieku ir gana daudz. Iedomājies par tiem 70% pieaugušo, kuri strādā darbu, pret ko izjūt milzīgu nepatiku. Un tas viss tikai tāpēc, ka kādā brīdī viņi atteicās sekot savam sapnim – gadījās kāda neveiksme, kāds pasmējās, un jaunais cilvēks, kuram patiesībā jūra bija līdz ceļiem, attapās stāvam netīrā peļķē.

Ko darīt? Dzīvot ar filozofiju – ja ar pirmo reizi neizdodas tas, kas iecerēts, tātad izvēlētais ceļš nav pareizs?

Mirklīti uzgaidiet! Šis raksts radīts, izmantojot datoru ar Windows operētājsistēmu. Bilu Geitsu atceraties? Viens no pasaules bagātākajiem un ietekmīgākajiem cilvēkiem. Starp citu, viņš tā arī nepabeidza studijas Hārvardā. Ja viņš izlemtu pārcelties uz Latviju, kļūtu par Latvijas Republikas pilsoni un nolemtu pieteikties uz vecākā referenta vietu kādā no ministrijām, viņa kandidatūru izbrāķētu. Jo Bilam nav augstākās izglītības. Taču viņš uzdrošinājās sekot savam sapnim un kļuva par Bilu, ko pazīst visa pasaule.

Tikai uzdrošinies

Merilinu Monro atceraties? Slavena amerikāņu aktrise. Tāda gaišmataina, sievišķīgām formām. Vai zināt, ka viņas pirmo līgumu ar vienu no pasaules lielākajām kinokompānijām pārtrauca, jo vadība uzskatīja, ka jaunā meitene nav pietiekami skaista un talantīga?

Arī Elvisa Preslija mūzikas skolotāja bija pārliecināta, ka zēns nespēj dziedāt un mūzikā ir viduvējība. Ja Elviss būtu paklausījis viņai un pārstājis sekot savam sapnim, vai mēs vispār par viņu būtu dzirdējuši?

Voltu Disneju, slaveno animatoru un filmu režisoru, savulaik no darba atlaida kāda laikraksta redaktors, uzskatot, ka viņam trūkst iztēles un labu ideju. Vēlāk, jau atrodoties slavas virsotnē, Disnejs teica: “Visi mūsu sapņi piepildās, ja vien mums ir drosme tiem sekot.”

Slavenais britu politiķis Vinstons Čērčils par veiksmi izteicies: “Tā ir soļošana no vienas izgāšanās līdz nākamajai, nezaudējot entuziasmu.” Tātad viņš runāja par drosmi. Par uzdrīkstēšanos stāties pretī šķietamai neveiksmei.

Arī latviešu valodā ir iznākušas rakstnieka un uzņēmēja Džeka Kenfīlda grāmatas, kurās viņš cenšas iemācīt cilvēkus sevi iedvesmot, lai dzīvē gūtu panākumus. Savu karjeru viņš sāka kā skolotājs kādā Čikāgas priekšpilsētas skolā. Vēloties uzzināt veiksmīgas dzīves recepti, viņš sāka strādāt kādā labdarības fondā, kas sadarbojās ar skolām, un Džekam tika uzticēts ieviest tā dēvētos panākumu principus izglītības iestādēs. Vēlāk viņš studēja psiholoģiju un izdeva grāmatu sēriju, kas domātas cilvēkiem, kuri dzīvē vēlas ko sasniegt.

Par veiksmīgiem cilvēkiem

Lūk, dažas no viņa atziņām: “Veiksmīgi cilvēki par dzīvi domā pozitīvi neatkarīgi no apstākļiem. Viņi koncentrējas uz sasniegumiem pagātnē vairāk nekā uz neveiksmēm. Tāpat viņi daudz domā par nākamajiem soļiem, kas jāsper, lai sasniegtu savu mērķi, nevis pievēršas apstākļiem, kas novirza uzmanību no galvenā.”

Lai sasniegtu mērķus un realizētu savus sapņus, ir jāpieņem lēmumi un jāveic atbilstošas darbības. Taču, turpinot iesākto, nepieciešama viena no visbūtiskākajām īpašībām – neatlaidība. Ceļā uz panākumiem neizbēgami nāksies saskarties ar grūtībām, pārbaudījumiem un izaicinājumiem. Būs brīži, kad gribēsies visu mest malā, padoties un atgriezties tur, kur bija komforta zona, kur neviens netraucēja. Tādēļ vienīgā īpašība, kas garantē veiksmi, ir gatavība izturēt līdz galam. Par to gan nāksies maksāt, apgalvo Kenfīlds. Tie var būt gan paša ietaupījumi, gan stundas, kad miegs ir vissaldākais. Turklāt daudzi cilvēki apgalvo, ka vēlas sasniegt savus mērķus, bet nevēlas maksāt, lai sapnis pārvērstos realitātē. Uzstājoties Kenfīlds bieži piemin olimpisko spēļu uzvarētājus, kuri trenējas aptuveni 4 stundas dienā vismaz 310 dienu gadā un tā aptuveni sešus gadus pēc kārtas, lai sasniegtu tādu sportisko formu, kas ļauj uzvarēt olimpiādē. “Izmaiņas būs jūtamas tikai tad, ja strādāsiet katru dienu. Interesanti, ka līdz septiņiem no rīta daudzi profesionāli sportisti ir izdarījuši savā labā daudz vairāk nekā citi cilvēki visā darba dienā.”

Un, jo ilgāk izturēs cilvēks, kas nolēmis piepildīt savu mērķi un nepadoties, jo lielāka varbūtība, ka viņa sapnis piepildīsies.

Kenfīlda visvairāk iecienītais citāts aizgūts no senā ķīniešu domātāja Konfūcija: “Mūsu lielākais spēks ir nevis tajā, lai nekad nekristu, bet spējā piecelties vienmēr, kad esam nokrituši.”

Mācies no kļūdām

Viens no cilvēkiem, kurš radījis veselu apvērsumu pasaulē, ir amerikāņu izgudrotājs un daudzu tehnisko jauninājumu autors Tomass Alva Edisons. Viņa neatlaidība palīdzējusi atklāt daudzas ierīces, kas izmainījušas cilvēku dzīvi visā pasaulē. Viņš izgudroja, ierīci, kas automātiski pārraida telegrammas, elektrisko spuldzīti, ogļu mikrofonu, fonogrāfu jeb tā dēvēto runājošo mašīnu, kas skaņu ieraksta vaska veltņos un spēj to arī atskaņot. Viņš atzīts par vienu no visražīgākajiem izgudrotājiem, kuram ASV, Lielbritānijā, Francijā, Vācijā un citur pieder vairāk nekā 1093 patenti. Vai visi izgudrojumi tika atklāti ar pašu pirmo mēģinājumu? Nē! Raksturojot savus panākumus, viņš vēlāk teica: “Es neesmu kļūdījies. Es tikai esmu atradis 10 000 veidus, kas nestrādā.”

Tātad, lai būtu veiksmīgi, mēs nedrīkstam baidīties, ka kļūdīsimies. Galu galā – būt par veiksminieku ir arī izdevīgi. Viņi slimo mazāk!

Творческий локомотив компании Apple, легендарный Стив Джобс, утверждал, что для того, чтобы достичь успеха, надо быть честным с самим собой и просто делать ту работу, которая тебе нравится. Это может стать началом пути к большим достижениям!

Статистика свидетельствует о том, что лишь 30% людей работают в той профессии, о которой они мечтали, а остальные уже вечером в воскресенье со страхом смотрят на часы, поскольку утро понедельника приближается – медленно, но неумолимо. Между прочим, исследования также показали, что чаще всего люди заболевают именно в ночь с воскресенья на понедельник. Это объясняется тем, что, когда человек чувствует к чему-то неприязнь, иммунная система организма слабеет, поэтому в понедельник утром человек просыпается с высокой температурой или с саднящим горлом. Ура, спасительная температура!

Возможно, это будет трудно понять людям молодым, которые ещё учатся в школе и думают о выборе профессии, но статистика всё же неумолима – неудовлетворённых своей работой людей весьма много. Стоит задуматься о тех 70% взрослых, которые вынуждены выполнять работу, к которой чувствуют настоящее отвращение. И всё это – лишь потому, что в какой-то момент они отказались следовать за своей мечтой. Случилась какая-то неудача, кто-то посмеялся, и молодой человек, которому на самом деле море было по колено, обнаружил, что стоит в грязной луже.

Что же делать? Жить с этой философией – если то, что было задумано, с первого раза не удалось, то выбранный путь неверен?

Подождите минуточку! Эта статья была написана на компьютере с операционной системой Windows. Помните Билла Гейтса? Это один из самых богатых и влиятельных людей на свете. Между прочим, он так и не закончил учёбу в Гарварде. Если бы он решил переехать в Латвию, стать гражданином Латвийской Республики и попытаться поступить на должность старшего референта в каком-нибудь министерстве, его кандидатура была бы забракована. Потому что у Билла нет высшего образования. Тем не менее, он осмелился последовать за своей мечтой, и, благодаря этому, стал тем Биллом, которого знает весь мир.

Надо лишь осмелиться

А помните Мэрилин Монро? Знаменитая американская актриса. Такая, со светлыми волосами и женственными формами. Знаете ли вы, что её первый договор с одной из крупнейших мировых кинокомпаний был расторгнут, поскольку руководство сочло, что молодая девушка недостаточно красива и талантлива?

А учительница музыки, у которой когда-то учился Элвис Пресли, была убеждена, что петь мальчик не умеет, и в музыке он – посредственность. Если бы Элвис послушал её и перестал бы следовать за своей мечтой, услышали бы мы о нём когда-нибудь?

Уолта Диснея, прославленного аниматора и режиссёра, в своё время уволил с работы редактор одной газеты, считавший, что тому не хватает воображения и хороших идей. Позже, уже находясь на вершине славы, Дисней говорил: “Все наши мечты исполняются, если только мы находим в себе смелость следовать за ними”.

Известный британский политик Уинстон Черчилль высказывался об успехе так: “Это движение от одного провала к следующему, не теряя энтузиазма”. Также он говорил о смелости. О смелости выступать против кажущихся неудач.

На латышском языке также вышли книги писателя и предпринимателя Джека Кенфилда, в которых он пытается научить людей вдохновлять себя, чтобы достигать успеха в жизни. Свою карьеру он начал учителем в одной школе в предместье Чикаго. Желая узнать рецепт успешной жизни, Джек начал работать в благотворительном фонде, сотрудничавшем со школами, и ему было поручен вопрос введения в школах так называемых принципов достижений. Позже он изучал психологию и издал серию книг, предназначенных для людей, желающих в жизни чего-то достичь.

Об успешных людях

Вот некоторые из его выводов: “Успешные люди воспринимают жизнь позитивно, вне зависимости от обстоятельств. Они концентрируются на своих прошлых достижениях больше, чем на неудачах. Кроме того, они много думают о будущих шагах, которые нужно сделать к своей цели, а не сосредотачиваются на обстоятельствах, которые отвлекают их внимание от главного.”

Чтобы достигать целей и осуществлять свои мечты, надо принимать решения и предпринимать соответствующие действия. Но, продолжая делать то, что начато, необходимо одно из самых важных качество – настойчивость. На пути к достижениям неизбежно придётся столкнуться с трудностями, испытаниями и вызовами. Будут такие моменты, когда захочется всё бросить, сдаться и вернуться в свою “зону комфорта”, где никто и ничто не беспокоит. Поэтому, единственным качеством, гарантирующим успех, является готовность идти до конца. За это, как утверждает Кенфилд, придётся платить. Платить собственными сбережениями, платить теми часами, когда сон самый сладкий. К тому же, многие люди утверждают, что они хотят достичь своих целей, но при этом не желают платить за то, чтобы мечта стала реальностью. Выступая, Кенфилд часто упоминает об олимпийских чемпионах, которые, чтобы достичь такой спортивной формы, которая позволяет победить на олимпиаде, тренируются около 4 часов в день не менее 310 дней в году, на протяжении шесть лет подряд. “Перемены почувствуются только тогда, когда вы работаете каждый день. Интересно, что профессиональные спортсмены до семи утра делают на своё благо гораздо больше, чем другие – за весь рабочий день”.
И чем дольше сможет продержаться человек, решивший не сдаваться и достичь своей цели, тем больше вероятность того, что его мечта исполнится.

Un, jo ilgāk izturēs cilvēks, kas nolēmis piepildīt savu mērķi un nepadoties, jo lielāka varbūtība, ka viņa sapnis piepildīsies.

Самая любимая цитата Кенфилда принадлежит древнекитайскому мыслителю Конфуцию: “Наша главная сила – не в том, чтобы никогда не падать, а в том, чтобы, упав, всегда подниматься вновь”.

Учитесь на своих ошибках

Одним из тех людей, которые произвели в мире настоящий переворот, является американский изобретатель и автор множества технических нововведений Томас Алва Эдисон. Его упорство помогло ему открыть многие новые устройства, изменившие жизнь людей во всём мире. Так, он изобрёл устройство, автоматически передающее телеграммы, электрическую лампочку, угольный микрофон, фонограф, или так называемую говорящую машину, которая записывала звук на восковые валики и могла его воспроизводить. Он признан одним из самых плодотворных изобретателей: в США, Великобритании, Франции, Германии и других странах ему принадлежит свыше 1093 патентов. Были ли все эти изобретения открыты с самого первого опыта? Нет! Позднее, рассказывая о своих достижениях, он говорил: “Я не ошибался. Я просто нашёл десять тысяч способов, которые не работали”.

Таким образом, если мы хотим достичь успеха, нам нельзя бояться ошибок. В конце концов, быть успешным человеком, кроме всего прочего, выгодно. Они меньше болеют!