Vēlies papildināt zināšanas dažādos prestižos kursos un augstskolās, nemaksājot par to ne centa? Esam apkopojuši vietnes, kas piedāvā bezmaksas izglītību visā pasaulē. Uzzini un – mācies!

www.coursera.org

Viena no visplašākajām e-apmācību vietnēm, tās sadarbības partneri ir vairāki desmiti universitāšu un organizāciju visā pasaulē. Mācības notiek angļu valodā. Pieejami dažādu saturu un apjomu kursi, ļoti plašs tēmu loks – no uzņēmējdarbības un līdz pat ģitārspēlei.

Kursi notiek konkrētu laika posmu, katru nedēļu tiek publiskota jauna videolekcija, kā arī sagatavojamie uzdevumi un pārbaudes testi. Vērtēšana notiek automātiski, savukārt radošos uzdevumus vērtē citi kursa klausītāji.

Sev atbilstošus kursus atradīs gan iesācēji, gan tādi, kuriem jau ir zināšanas. Daži kursi pēc vielas apgūšanas piedāvā sertifikātus.

www.udacity.com

Šajā vietnē lielākoties tiek piedāvāti kursi eksaktajās zinātnēs, piemēram, programmēšanā, fizikā un matemātikā, taču ir arī par uzņēmējdarbību. Pieejamās videolekcijas – angļu valodā. Tiek piedāvāts apgūt arī programmēšanu un fiziku iesācējiem vai tiem, kam nepieciešams zināšanas papildināt, piemēram, vidusskolas pēdējās klases audzēkņiem, kam ir pietiekami laba angļu valoda.

www.khanacademy.org 

Piedāvātā informācija angļu valodā – daudzi video un pašmācības uzdevumi. Pārstāvētās tēmas – dabaszinātnes, finanses, vēsture, datorzinātnes. Jauno vielu, tāpat kā citās vietnēs, piedāvā apgūt, izmantojot video lekcijas, kas pieejamas sev izdevīgā laikā un ko iespējams noskatīties tik daudz reižu, cik vien pašam šķiet nepieciešams.

www.alison.com 

Šī vietne ir īpaša ar to, ka par visiem kursiem, kurus tu izvēlēsies apgūt, beigās saņemsi arī diplomu, kas var izrādīties ļoti noderīgs, piemēram, kādās darba pārrunās. Kursi notiek angļu valodā, tēmas – svešvalodas, uzņēmējdarbība, veselības aprūpe, kā arī dažādas tehnoloģijas un to zinātnes.

www.oyc.yale.edu/

Šīs ir tiešsaistes videolekcijas, ko piedāvā viena no pasaules prestižākajām pasaules izglītības iestādēm – Jeila universitāte. Lekcijas angliski lasa šīs augstskolas pasniedzēji. Piedāvātās tēmas un lekcijas regulāri mainās, tāpēc informācija – mājaslapā.

www.edx.org

Salīdzinoši jauna interneta vietne, kas ir kopīga vairākām ASV augstskolām, tajā piedāvāti dažādi kursi, lielākoties dabaszinātnēs un datorzinātnēs.

www.duolingo.com

Svešvalodu mācību vietne. Pamatvaloda – angļu valoda. Mācību saturā – gramatikas pamatprincipi un tulkošanas uzdevumi, kuru sarežģītība ar katru nākamo soli pieaug. Ja tu labi proti angliski, tad šeit vari apgūt spāņu, vācu, franču un portugāļu valodu.

www.codecademy.com

Šeit pašmācības ceļā var apgūt programmēšanu (Javascript, HTML/CSS, Phyton, Ruby). Mācības notiek angļu valodā. Vispirms tiek piedāvāts īss teorijas kurss, pēc tam seko praktisks uzdevums. Pakāpeniski pieaug grūtības pakāpe, kur par pamatu tiek izmantoti iepriekšējos uzdevumos apgūtie paņēmieni.

Izglītība latviešu valodā

www.openminded.lv

Latvijas Universitātes piedāvātie kursi, kas videoformātā pieejami bez maksas. Lieliski piemērota izglītība tiem, kas nepārzina angļu valodu, jo piedāvātie materiāli pieejami latviešu valodā.

Lekcijām var pieteikties iepriekš norādītajā vietnē, un tās var klausīties tiešsaistē bez maksas. Pašmāju augstskola piedāvā dažnedažādas tēmas – no ekonomikas un politiskajām zinātnēm līdz lekcijām par veselīgu dzīvesveidu un budismu.

Katrā kursā ir pieejamas 12 lekcijas un trīs mēnešu garumā iespējams klausīties vienu no tiem. Lekcijas tiek augšupielādētas arī youtoube.com kanālā, tātad teorētiski pieejamas pat bez reģistrēšanās. Tomēr tiem, kas piereģistrēsies, būs iespēja tiešsaistē pildīt pārbaudes darbus un uzzināt, vai viela izprasta pareizi. Reģistrētajiem lietotājiem papildus pieejami arī lasīšanas materiāli.

www.macibuvideo.lv

Pašmāju Iespējamās misijas projekts, kurā tiek veidoti skaidrojoši video skolēniem, kas apgūst mācību vielu no pamatskolas 8. klases līdz pat vidusskolas pēdējai klasei. Mācību tēmas ķīmijā, fizikā, matemātikā. Šeit atrodami arī iepriekšējo gadu noslēguma eksāmeni un to risinājumu skaidrojumi.