Vai tev bieži šķiet, ka nepietiek naudas? Un tad ir neērti vēlreiz lūgt palīdzību vecākiem? Ikviens students, kas dzīvo atsevišķi no ģimenes, gribētu no šādas situācijas izvairīties. Tāpēc maini savus ikdienas paradumus un, ļoti iespējams, arī tavs maciņš vairs neliksies tik plāns.

1. Neturi makā daudz sīknaudas, tas palīdzēs izvairīties no nevajadzīgiem izdevumiem. Tā tikai šķiet – kas tur liels? Daži centi uz vienu vai otru pusi! Taču atceries: centu pie centa neliksi – pie eiro netiksi!

2. Atceries par derīguma termiņu. Tu taču ļoti labi zini, ka pārtikas produktiem ir derīguma termiņš, tādēļ, veicot iepirkšanos, pārbaudi to un kritiski izvērtē, vai spēsi izlietot produktu līdz tā termiņa beigām, citādi vari drīz vien nonākt aci pret aci ar divu litru paku ierūguša piena vai kilogramu zilgana biezpiena.

darzins 3

4. Plāno savus izdevumus! Iet uz veikalu ar domu nopirkt kaut ko ēdamu ne pie kā laba nenovedīs. Pašam nemanot, būsi nopircis to, kas tev patiesībā nemaz nebija vajadzīgs. Būs labāk, ja pirms došanās iepirkties visu vajadzīgo uzrakstīsi uz lapiņas.

5. Neuzķeries uz reklāmām! Ja tev patīk klejot pa lielveikaliem un aplūkot krāšņus skatlogus, uzmanies no kārdinošajām reklāmām. Pat ja tev liekas, ka tajās neiedziļinies, reklāmas tiek veidotas tā, lai mudinātu cilvēkus veikt jaunus pirkumus. Tādēļ labāk steidzies garām SALE uzrakstiem, citādi var nākties kārtējo reizi neplānoti patērēties.

 

6. Dāvini dāvanas no sirds! Ja pats savām rokām pagatavosi pārsteigumu, turklāt vēl, ja dāvana būs personiska, mīļa un oriģināla, tad prieks būs jums abiem – gan tev, gan dāvanas saņēmējam. Atceries, ka labai dāvanai nav jābūt dārgai, gavenais, lai tā ir no sirds.

7. Atklāj lietu vērtību. Ja tev patīk oriģinālas lietas, tev nav obligāti par tām jāiztērē daudz naudas, jo patiesi neatkārtojamus eksemplārus var iegūt antikvariātos vai lietoto preču veikalos. Patiesībā tu nekad nezini, vai, piemēram, skaistās servīzes ar rozītēm nenāk no Austrālijas? Jo aiz katras lietas var slēpties kāds brīnumains stāsts.

8. Ievēro 10 sekunžu likumu! Brīdī, kad nesteidzīgi veic savus ikdienas pirkumus un prātā piefiksē, ka gribētos apēst visu, kas atrodas veikalā, pirms met grozā kārtējo kārumu, kas pagadās pa rokai, ļauj sev 10 sekundes padomāt. Vai tiešām tev to vajag? Ja nevari pārliecinoši rast atbildi 10 sekundēs, labāk produktu liec atpakaļ plauktā.

darzins 2