mediju vasaras skola

Pieteikšanās bezmaksas starptautiskajai mediju vasaras skolai līdz 8.jūlijam

Visi radošie un zinātkārie jaunieši līdz 8. jūlijam aicināti pieteikties ceturtajai biedrības “Avantis” rīkotajai bezmaksas starptautiskajai mediju vasaras skolai “Young Media Sharks”. Tā notiks no 16. līdz 21. augustam Kuldīgas novada Pelčos, pulcējot dalībniekus no 5 valstīm, kuri ietekmīgu profesionāļu vadībā gūs praktiskas zināšanas un iemaņas digitālajos medijos.

Projekta “Young Media Sharks” mērķis ir veicināt jauniešu konkurētspēju darba tirgū – tā būs unikāla iespēja apmācīties pilnīgi bez maksas neatkarīgi no dzīvesvietas, sociālā statusa vai citiem faktoriem. Dažādu jomu ārvalstu un vietējie guru dalīsies pieredzē, kā arī palīdzēs no praktiska skatu punkta iepazīt mediju pasauli – žurnālistiku, video un foto mākslu, WordPress sistēmu, debašu mākslu, u.c. saistītās prasmes. Lai iegūtu arī pavisam praktiskas iemaņas, šogad jaunieši, apvienojoties grupās, lektoru vadībā radīs digitālo multimediju projektu.

yms

Kā vasaras skolas pasniedzēji aicināti tādi savas jomas līderi kā mediju speciālists un aģentūras New Black dibinātājs Artūrs Mednis, kinooperators Reinis Traidās, vācu fotogrāfe Constanze Flamme, baltkrievu režisors Andrejs Palupanovs, aģentūras !Mooz radošais direktors un Latvian Art Directors Club prezidents Ēriks Stendzenieks, aģentūras Backyard Productions izpildproducents Kris Mathur (ASV), žurnāliste un vairāku žurnālu bijusī galvenā redaktore Gundega Bičevska (Cosmopolitan, SHAPE, Privātā Dzīve u.c.), aģentūras TBWA\Latvija radošais direktors Pauls Ķesteris un citi. Vakaros dalībnieki ciemos sagaidīs īpašos viesus – personības, kas iedvesmos, stāstot par savu pieredzi.

Ikvienam, kurš vēlas atklāt savu mediju talantu, uzskata sevi par jaunieti (tātad apmēram 15 – 20 gadu jauns), un gatavs dalībai vasaras skolā, kas notiks angļu valodā, ir pavisam reāla iespēja pieteikties atlasei. Pieteikšanās līdz 8. jūlijam notiek mājaslapā YoungMediaSharks.eu – jāaizpilda anketa un jāpievieno radošais uzdevums sev tīkamākajā no piedāvātajiem formātiem. “Avantis” žūrija, izvērtējot visus pieteikumus, 50 jauniešus no Latvijas, Vācija, Igaunijas, Baltkrievijas un Lietuvas aicinās uz neaizmirstamu mediju piedzīvojumu. Tas nozīmēs ne tikai dalību vasaras skolā, bet arī iespēju kļūt par daļu “šarku” kustības, gūt kontaktus un prakses iespējas turpmākos “Avantis” un sadarbības partneru projektos.

yms4

Visus interesējošos jautājumus par vasaras skolu klātienē ir iespēja uzzināt sarunu festivāla LAMPA laikā 1.-2.jūlijā Cēsīs. Meklē jauniešus ar koši ziliem “Young Media Sharks” T-krekliem!

Dalībnieki tiks paziņoti 18. jūlijā. Vasaras skola tiek organizēta ar Vācijas Ārlietu ministrijas, Latvijas Valsts mežu un Kuldīgas pilsētas atbalstu. Informatīvais atbalstītājs – Latvijas Radio Pieci.lv. informācija par norisi un pieteikšanās: YoungMediaSharks.eu.