Vairākuma vara: aktīvisma meistarklase & lekcija par demokrātiju

Lekcija un meistarklase 15. septembrī būs otrais pasākums Dirty Deal Teatro un Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS veidotā projekta “Vairākuma vara” ietvaros, kas pievēršas jautājumiem un problēmām, kas saistītas ar demokrātiju un vairākuma-mazākuma attiecībām demokrātiskā valstī.

Pasākuma pirmajā daļā – politoloģes Ivetas Kažokas vadīta lekcija ar sarunu “Demokrātijas ķēpīgums”, kurā klātesošie tiks aicināti pārvērtēt savus līdzšinējos priekšstatus par demokrātiju, lekcijā izgaismojot svarīgākos demokrātijas mītus un pārpratumus. Sarunā spriedīsim par to, vai demokrātija ir iespējama bez demokrātiem un ko nozīmē būt demokrātam.

Turpinājumā sekos meistarklase un neliels ieskats sociālā aktīvisma spēļu pasaulē dramaturga Jāņa Baloža vadībā.

“Aktīvisma spēles ir neliels un viegli lietojams rīku komplekts, kuru iespējams likt lietā brīžos, kad vairs neapmierina apkārt notiekošais un rodas vēlme kaut ko iesākt. Ja aktīvisma mērķis ir veikt izmaiņas, tad spēles mērķis ir spēlēties, likt lietā iztēli un humoru. Un ne vienmēr vēlamajai izmaiņai un spēles mērogam ir jābūt lielam, svarīgi ir pamēģināt dumpoties radoši; pamēģināt galveno domu no dumpīgas sarunas ar draugiem virtuvē pārcelt uz vietu, kur to redz vismaz viens cilvēks, kuru tu nepazīsti vai arī kurš ir tava dumpīguma iemesls. Un tieši šajā procesā, šajā kustībā no privātas telpas uz publisku, ir iespējams likt lietā aktīvisma spēles – vienu vai otru rīku, kurš varētu palīdzēt tavu ārā izvilkto dumpīgumu ieraudzīt labāk,” saka Jānis Balodis.

Piedalīšanās pasākumā ir bez maksas, pirms tam “Biļešu Paradīzes” kasēs izņemot bezmaksas biļeti. Vietu skaits ierobežots. Pasākuma atbalstītāji: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas Dome, Latvijas Jaunā teātra institūts, „Vivacolor”, A/S „Valmiermuižas alus”, „Otrā elpa”, Ascendum.

Vairāki informācijas: https://www.facebook.com/events/535733753302423/