Aicina uz britu īsfilmu un animācijas filmu bezmaksas seansiem

Pasākumu sērijas “Britu dienas 2017” laikā no 24. oktobra līdz 10. novembrim vairākās Latvijas pilsētās būs iespēja bez maksas apmeklēt 2017. gadā Britu Kino un televīzijas mākslas akadēmijas (BAFTA) apbalvojumam nominēto īsfilmu un animācijas filmu programmu, ko nodrošina “British Council” pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar “Short Riga”. Filmas būs angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Rīgā BAFTA filmas būs iespējams skatīties trešdien, 25. oktobrī RISEBA Arhitektūras un mediju centrā “H2O6”, Durbes ielā 4, kā arī ceturtdien, 2. novembrī un sestdien, 4. novembrī Kaņepes kultūras centrā, Skolas ielā 15. Ārpus Rīgas filmas tiks rādītas Liepājā, Valmierā un Daugavpilī. Plašāka informācija par seansiem pieejama “British Council Latvia” feisbuka lapas pasākumu sadaļā. Vietu skaits uz filmām ir ierobežots, tādēļ skatītāji lūgti ierasties laicīgi!

“BAFTA ir viens no prestižākajiem kino apbalvojumiem pasaulē. Šogad tiek svinēti 70 gadi kopš šīs balvas dibināšanas. BAFTA ir izcilas kvalitātes apliecinājums sasniegumiem ne tikai Lielbritānijas, bet arī globālajā filmu arēnā. Britu dienu laikā piedāvājam skatītājiem iespēju noskatīties apjomīgu astoņu īsfilmu izlasi, kur pārstāvēti gan animācijas, gan dokumentālā kino žanri. Tā ir lieliska iespēja Latvijas kinomīļiem atklāt jaunos pasaules filmu mākslas talantus, kā arī baudīt Lielbritānijas kino tā krāšņajā daudzveidībā,” uzsver British Council pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Matesoviča.

PROGRAMMA

 

“The party”, režisors Andrea Harkina (Andrea Harkin), Lielbritānija, 2017. gads, 14 minūtes gara.

Kad ballīte uzņem apgriezienus, un klauvējiens pie durvīm to pārtrauc, skatītāji ir tikpat nobijušies, cik filmas varoņi. Stāsts par jauniešu attiecībām un mīlestību traģisku notikumu ēnā – 1972. gada “asiņainās piektdienas” sprādzieniem Belfāstā.

“Mouth of Hell”, režisors Samirs Mehanovics (Samir Mehanovic), Lielbritānija, 2017. gads, 15 min.

Džariā, vienā no pasaules bīstamākajām vietām, kuras ogļu laukos no zemes laužas liesmas un indīgi dūmi, dzīvo astoņgadīgais Anants. Zēns mēģina nodrošināt iztiku sev un slimajai mātei, vācot un pārdodot ogles. Kādu dienu nejauša sastapšanās izmaina viņa dzīvi uz visiem laikiem.

“Standby”, režisore Šarlote Reigana (Charlotte Regan), Lielbritānija, 2017. gads, 5 min.

Daudz nominētā filma “Standbay” ir stāsts par mirkli divu policijas virsnieku ikdienā. Spožais galveno varoņu aktierdarbs liek noticēt un just līdzi katrai sekundei.

“Tough”, režisore Dženifera Zenga (Jennifer Zheng), Lielbritānija, 2017. gads, 4 min.

Esot pirmā no savas ģimenes, kas uzaugusi Ziemeļīrijā, Dženifera vienmēr jutusies “balta”, savai kulturālajai piederībai parādoties vienīgi viņas sejā. Pieaugot un saprotot, ka viņas vecāki ir pieredzējuši Ķīnu kultūras revolūcijas laikā, režisore nododas savu sakņu pētīšanai. Atklāta un aizkustinoša filma par māti, meitu, etnisko izcelsmi un savstarpējām attiecībām.

“Consumed”, režisors Ričards Džons Seimūrs (Richard John Seymour), Lielbritānija, 2017. gads, 18 min.

Ceļojums cauri Ķīnas ražošanas rūpniecības ainavām, atradnēm, fabrikām un ostām. Izpludinot robežas starp dokumentālo un mākslas kino, strādnieks uzņemas teicēja lomu un stāsta stāstu par industriālās mašinērijas ritmu. Filma atklāj neredzamo pasauli, kas slēpjas aiz ikdienišķam lietām, runājot par sarežģītajiem piegādes mehānismiem, kas baro sabiedrības vēlmes un pēta kāda ir indivīda loma.

“The Alan Dimension”, režisors Žaks Klinčs (Jac Clinch), Lielbritānija, 2017. gads, 8 min.

Alans Brauns izmanto savas dievišķās gaišreģa spējas, lai paredzētu, kā risināsies cilvēces liktenis un… brokastis. Tikmēr Vendijai ir apnicis būt precētai ar “nākamo attīstības soli kognitīvajā evolūcijā”.

Laureāte īsfilmu kategorijā “Home”, režisors Daniels Mulovs (Daniel Mulloy), Lielbritānija, 2017. gads, 19 min.

Filma pēta un demonstrē, ko īstenībā nozīmē būt bēglim. Kamēr tūkstošiem vīriešu, sieviešu un bērnu ar grūtībām cenšas nokļūt Eiropā, pārtikusi angļu ģimene dodas, kā sākumā šķiet, brīvdienās. Izcili trāpīgs un aizkustinošs darbs, kura nozīme un spēks pastiprinās bēgļu krīzes kontekstā.

 

Pasākumu sērijas “Britu dienas 2017” (“British Days 2017”) mērķis ir stiprināt draudzīgās saites starp Lielbritāniju un Latviju, iepazīstinot Latvijas iedzīvotājus ar britu kultūru, sportu, ēdienu un uzņēmējdarbības iespējām starp abām valstīm.

British Council pārstāvniecība Latvijā ir Apvienotās Karalistes starptautiska organizācija, kas nodarbojas ar kultūras sakaru un izglītības iespēju veicināšanu. British Council sadarbojas ar vairāk nekā 100 valstīm visā pasaulē, t.sk., Baltijas valstīm. Katru gadu organizācija sasniedz 20 miljonu cilvēku auditoriju klātienes pasākumos un vairāk nekā 500 miljonu sekotāju tiešsaistē. Kopš 2016. gada British Council Baltijas valstīs īsteno apjomīgu projektu, kura mērķis ir atbalstīt izglītības, kultūras un sociālās uzņēmējdarbības aktivitātes, kas palīdz attīstīt 21. gadsimtam atbilstošas prasmes bērniem un pieaugušajiem.