Aicina pieteikties filmu vērtēšanai!

Šogad 8. maijā kinoteātrī “K.Suns” Nacionālais Kino centrs jau ceturto reizi rīko Eiropas Kinoakadēmijas (EKA) Jauniešu filmu dienu, kurā jauniešu žūrija noskatīsies trīs lieliskas filmas un labākajai no tām piešķirs īpašo Eiropas Kinoakadēmijas Jauniešu balvu. Žūrijā aicināti piedalīties bērni un jaunieši vecumā no 12 gadiem (ieteicams). Pretendentiem līdz 22. aprīlim jānosūta pieteikums uz jauniesufilmudiena@gmail.com, pieteikumā jānorāda pretendenta vārds, uzvārds, vecums, telefona numurs, e-pasta adrese.

 

EKA Jauniešu filmu diena ik gadu notiek maijā kopš 2012. gada, kad pasākumā piedalījās vēl tikai sešas valstis; šogad jauniešu žūrija vienlaikus darbosies jau trīsdesmit Eiropas valstīs. Jauniešu filmu diena tiek rīkota ar mērķi pievērst uzmanību Eiropas kino, kas radīts tieši bērnu un jauniešu auditorijai, kā arī veicināt jaunu cilvēku interesi un izpratni par kino. Šogad pasākumā piedalīsies vairāk nekā 2000 bērnu un jauniešu no visas Eiropas, tādējādi tas ir nozīmīgs pasākums jauno kino skatītāju izglītošanā.

Dalība EKA Jauniešu žūrijā ir iespēja noskatīties 2015. gada labākās Eiropas filmas, ka arī iejusties īsta kino eksperta ādā. Pēc katras filmas noskatīšanās žūrijas dalībnieki piedalās diskusijās un novērtē filmas stāstu, režisora, operatora darbu, aktierspēli, mūziku utt. Dienas noslēgumā žūrijas balsojuma kopvērtējumā, ko video tiešraidē paziņo katras valsts žūrijas pārstāvji, tiek noteikta labākā Eiropas filma jauniešu auditorijai.

Balvas pasniegšanas ceremoniju, kas tiek pārraidīta no Vācijas un kurā piedalās visu nominēto filmu režisori, ikviens var skatīties tiešraidē yaa.europeanfilmawards.eu plkst. 21.00 pēc Latvijas laika, dienas gaitā notikumiem var sekot Facebook.com / YoungAudienceAward. Izmantojot sociālos tīklus, visas dienas garumā jaunie kino skatītāji  var uzdot jautājumus nominēto filmu režisoriem.