Uzzini Rīgas topa vietas, pēdējā laika labākās filmas un grāmatas, kā arī iedvesmojies jauniem izklaides maršrutiem.

img321

ANNA ROZĪTE, TV personība

Vieta Rīgā, kur pasēdēt

Manas visvairāk iecienītās vietas Rīgā beidzamajā laikā ir Raw Garden un Tiirs, tās abas piedāvā kvalitatīvus veģetārus ēdienus un pats galvenais – bezgrēka saldumus, kas nesatur rafinētu cukuru, sviestu, kviešu miltus utt.

Pēdējā laika filma

Ļoti jauka filma likās Praktikants ar Robertu de Niro un Annu Heteveju galvenajā lomās. Es tāpat ļoti daudz skatos animācijas filmas, pēdējā laikā viena no vislabākajām noteikti ir Mazais Princis.

img332

Valsts, kur aizbraukt

Es domāju, ka nav svarīgi, kur būt, bet gan – ar ko.

Kur doties ārpus Rīgas?

Noteikti jāaizbrauc uz Kolku (vai kaut kur citur Kurzemē) un pašiem jāizcep sklandrauši īstā lauku krāsnī. Vēl man ļoti patīk Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejs un Rotko centrs Daugavpilī.

Grāmata, ko izlasīt

Dejas uz grābekļiem (autors Sergejs Slobodčikovs) – palīdz paskatīties uz sevi un notikumiem mums apkārt no cita skatpunkta. Tāpat vērtīga lasāmviela ir grāmata Uzturā lietot nav ieteicams (autors Hanss Ulrihs Grimms) – viss par uztura industrijas aizkulisēm, tajā tiek stāstīts par āķiem, uz kuriem mēs mēdzam uzķerties, dzenoties pēc veselības, bet patiesībā, izrādās, nodaram sev pāri.

img393

ELZA ROZENTĀLE,

dziedātāja, TV šova Izklausies redzēts fināliste

Vieta, kur Rīgā pasēdēt

Grāmatnīca Robert’s Books Dzirnavu ielā 51 – ļoti laba literatūra angļu valodā itin visām gaumēm. Klusums, klavieres, labs vīns, tēja, kafija, ruda kaķenīte, terase un pat akustiskie koncerti.

img391

Pēdējā laika filma

Nešaubīgi tā ir dokumentālā filma Amy ar Eimiju Vainhausu galvenajā lomā.

Valsts, kur aizbraukt

Noteikti iesaku kādreiz aizbraukt uz Gruziju, jo īpaši rudenī, kad tur ir ražas laiks. Gruzijā sastapsiet brīnišķīgus cilvēkus, iepazīsiet neaprakstāmu kultūru un izbaudīsiet fantastisku dabu.

Kur doties ārpus Rīgas

Iesaku doties uz Gaiziņkalna apkārtni – ticiet, tur var redzēt un uzzināt daudz jauna.

Grāmata, ko izlasīt

Kristinas Sabaļauskaites Silva Rerum. Šai grāmatai ir ļoti labs tulkojums latviešu valodā. Tas ir neaizmirstams stāsts un emocijas. Šī grāmata ir ieguvusi daudz apbalvojumu un atzinību.

img365

KASPARS MAURIŅŠ,

Radio 5 ētera balss

Vieta, kur Rīgā pasēdēt

Domini Canes, kas atrodas Vecrīgā, netālu no Pētera baznīcas. Tā ir maza, klusa vietiņa, kurā tiek pasniegts ļoti gards ēdiens. Man šī vieta vienmēr būs īpaša un atmiņā paliekoša, jo tieši tur es bildināju savu sievu.

Pēdējā laika filma

I Origins. Tā nav jauna filma (2014. gada), bet par man saistošu tēmu. Mani vienmēr ir interesējis atdzimšanas jautājums, un tieši par to šī kinolente ir.

Grāmata, ko izlasīt

Autora F. Bakmana Vīrs, vārdā Ūve. Tas ir literārs darbs par melnajām un baltajām krāsām – par dzīvi. Stāsts, kurš liks gan paskumt kopā ar varoni, gan pasmieties. Varonī katrs atradīs kaut ko no sevis paša.

Valsts, kur aizbraukt

Tā noteikti ir Taizeme. Esmu tur bijis divreiz un noteikti braukšu vēl. Kad esi Taizemē, noteikti ir jāatrod vientuļa pludmale un jānobauda vietējais ēdiens!

img378

Cafe

Kur doties ārpus Rīgas

Netālu no Cēsim mežā atrodas fantastisks ūdenskritums. Es nevaru aprakstīt, kur precīzi tas ir, bet, ja kādu tas ir ļoti ieinteresējis, lai uzraksta man sociālajā tīklā Facebook. Dabas skaistums un miers vienuviet ir meklējami tieši tur.