Balso un piepildi drosmīgu Latvijas jauniešu sapņus!

Izveidot un saprogrammēt savu robotu, uzlabot valodas prasmes, piedaloties debatēs, ierakstīt pirmo dziesmu profesionālā mūzikas studijā, sarīkot bērniem bezmaksas deju nodarbības vai apgleznot sporta zāles sienas, iegādāties nepieciešamo sporta inventāru, lai sasniegtu arvien lielākus mērķus sportā, apgūt jāšanas prasmes, fotomākslu vai glezniecību – tie ir daži no drosmīgu Latvijas jauniešu sapņiem, kas tika pieteikti Narvensen rīkotajā konkursā Diena kā piedzīvojums, kura mērķis ir veicināt jauniešu iespējas realizēt savu potenciālu.

 

Kopumā konkursam jaunieši no visas Latvijas pieteica 44 projektus, bet konkursa žūrija izvēlējās 24 labākos, par kuriem līdz 17. jūlijam, ikvienam ir iespēja atdot savu balsi tautas interneta balsojumā. Tieši balsojuma rezultāts noteiks tos 5 jauniešus, kas saņems finansējumu kopumā 10 000 eiro apmērā, lai īstenotu savus sapņus.

 

“Lai dzīvē sasniegtu augstas virsotnes un realizētu iecerēto, no sākuma savs mērķis ir jāizsapņo un jāiztēlojas. Tāpēc mēs Narvesen vēlamies motivēt jauniešus sapņot, darīt un piepildīt savas ieceres dzīvē, kā arī drosmīgākajiem vēlamies palīdzēt praktiski. Latvijā jauniešiem ir ļoti dažādi un skaisti sapņi, mums ir daudz talantīgu un radošu jaunu cilvēku. Viņiem netrūkst entuziasma un mērķtiecības, taču dažkārt trūkst finansiāla atbalsta, kas var kļūt klupšanas akmens ideju piepildīšanā. Tāpēc jau trešo gadu rīkojam jauniešu ideju konkursu Diena kā piedzīvojums un ceram, ka konkursa dalībnieku piemērs kalpos kā iedvesma arī citiem jauniešiem īstenot savus sapņus,” stāsta SIA Narvesen Baltija valdes priekšsēdētāja Katrīne Judovica.

 

Konkursa finālā iekļuvušie pieteikumi 

Rīgas reģionā par uzvaru cīnīsies

 • Dāniels Lācis – Moisejenkovs nodarbojas ar kartingu sportu un nākotnē sapņo nodarboties ar auto sportu, tāpēc konkursā piedalās, lai varētu iegādāties savu personīgo kartingu.
 • Dāvida Jāņa – Baumaņa talants ir dziedāšana, un viņš sapņo ierakstīt studijā savu solo dziesmu.
 • Edžus Kauķis ir burvju triku mākslinieks un sapņo ar savu talantu dalīties arī ar citiem, rīkojot koncertus citviet Latvijā.
 • Edgara Kozuliņa talants un aizraušanās ir dejošana, tāpēc viņš sapņo rīkot bezmaksas deju nodarbības bērniem.
 • Šarlote Šķēle ir tramplīnlēcēja un pirmā meitene Latvijā, kas nodarbojas ar šo sporta veidu, tāpēc viņai ir nepieciešami līdzekļi, lai uzlabotu savu sportisko sagatavotību un treniņiem sporta kompleksiem ārzemēs.

 

Kurzemes reģionā par uzvaru cīnīsies

 • Ingus Jēkabsons, kas aizraujas ar filmu filmēšanu.
 • Laine Būmeistere, kas vēlas pilnveidot savas ģitārspēles prasmes
 • Māra Krista Jefrimenko, ka uzvaras gadījumā vēlas uzlabot savas skolas telpas, izremontējot sporta zāles sienu un apgleznojot to.
 • Artūrs Niklāvs Medveds aizraujas ar skriešanu un uzvaras gadījumā saņemtos līdzekļus plāno iztērēt jauna skriešanas inventāra iegādei, kā arī ārzemju treniņnometnes apmeklējumam.

 

Vidzemē par uzvaru cīnīsies

 • Jaunais fotogrāfs Indars Krieviņš, kas vēlas iegādāties jaunu inventāru jaunos objektīvus fotografēšanai.
 • Triatlonists Savēlijs Suharževskis, kas piedalās starptautiskā mēroga sacensībās un vēlas piedalīties triatlonistu sagatavošanas treniņnometnē un Eiropas triatlona kausa sacensībās.
 • Samanta Samarina, kas sapņo uzlabot savas un arī sava pagasta jauniešu kroketa spēles spējas.
 • Savukārt Roberts Eiduks ir nodarbojas ar armrestlingu un daudzkārtējs medaļu ieguvējs. Viņš vēlas ierīkot sporta zāli savas mājas pagrabā.
 • Roberta Atraste ir māksliniece un uzvaras gadījumā vēlas iegādāties visu nepieciešamo kvalitatīvu un skaistu gleznu radīšanai.

 

Latgalē par uzvaru cīnīsies

 • Aivars Buno Salna, kas sapņo izdot savas mūzikas grupas pirmo mūzikas albumu.
 • Jolanta Krukovska, kas pašmācības ceļā apguva konfekšu pušķu gatavošanas metodes un nu vēlas apmeklēt floristikas kursus, lai pilnveidotu savas zināšanas.
 • Rihards Krilovs pašmācības ceļā apgūst ģitārspēli, un viņš vēlas apceļot Latviju, priecējot ar savu priekšnesumu iedzīvotājus.
 • Rihards Isakovičs darbojas kā video operators, un sapņo kļūt par profesionālu operatoru, ņemot piemēru no sava tēva.
 • Angeļina Krupenko ir debašu meistars un vēlas uzlabot savas valodu zināšanas apmeklējot, valodu kursus.

 

Zemgales reģionā par uzvaru cīnīsies

 • Elīna Jurēvicai patīk zīmēt, taču viņa sapņo apgūt arī viņai pavisam jaunu mākslas veidu – darbu ar keramiku.
 • Dāvi Vāceri turpretī aizrauj eksaktās zinātnes, un viņš sapņo saprogrammēt un izveidot savu robotu.
 • Līga Holodņikova ir topošā māksliniece, kas sapņo iestāties Latvijas Mākslas akadēmijā, tāpēc uzvaras gadījumā plāno ieguldīt līdzekļus zīmēšanas, gleznošas un kompozīcijas kursos.
 • Antrai Salmgriezei sirdslieta ir fotografēšana un viņa vēlas iegādāties jaunu foto kameru.
 • Juritai Agnetai labi padodas vesera mešana, tāpēc viņa ir iecerējusi iegādāties jaunu inventāru.

 

“Pieteikumi tiešām bija ļoti interesanti. Vislabāk patika to jauniešu pieteikumi, kas, attīstot savu talantu un spējas, var vienlaikus palīdzēs arī citiem vienaudžiem apgūt ko jaunu. Piemēram, meitene no Līgatnes vēlas ne vien pati apgūt kroketa spēli, bet arī iemācīt to 14 citiem vienaudžiem no sava pagasta. Cita tendence, ko novēroju un kas ļoti iepriecina, ir jauniešu vēlme attīstīt savu dzimto reģionu. Piemēram, viena dalībniece vēlējās remontēt skolas sienu un apgleznot to, tādējādi attīstot gan savu talantu, gan uzlabojot vidi sev apkārt,” vērtēšanas procesu komentē Narvesen konkursa Diena kā piedzīvojums žūrijas locekle, radio Pieci.lv balss Karmena Stepanova.

       Diena kā piedzīvojums ietvaros 15 līdz 20 gadus veciem jauniešiem tika sniegta iespēja pierādīt sevi dažādās jomās, piemēram, mākslas, mūzikas, zinātnes, sporta, moderno tehnoloģiju un citās. Piecu labāko un pārliecinošāko pieteikumu autori, pa vienam no katra Latvijas reģiona saņems līdz 2000 eiro finansējumu sava talanta attīstībai un ieceru īstenošanai.

Balsošana par konkursa dalībniekiem notiks konkursa mājaslapā www.narvesen.lv/piedzivojums, turpat iedzīvotājiem ir iespēja iepazīsties ar sīkāku dalībnieku sapņu aprakstu. Balsošana ilgs līdz 17.07 (ieskaitot). Pieteikumus izskatīja un izvērtēja konkursa žūrija, kuras sastāvā ir Narvesen valdes priekšsēdētāja Katrīne Judovica, jauniešu organizācijas Avantis direktore Ilona Bičevska un radio Pieci.lv balss Karmena Stepanova.

Sirsnīgi pateicamies visiem tiem, kas jau atbalstīja jauniešu sapņu realizāciju, ziedojot līdzekļus Narvesen veikalos. Atgādinām, ka ziedot jauniešu ideju realizēšanai vēl ir iespējams līdz 15. augustam visos Narvesen veikala tipa tirdzniecības vietās.

 

Projektu organizē Narvesen Baltija kopā ar jauniešu organizāciju Avantis. Konkursu informatīvi atbalsta Radio Pieci.lv un izdevniecība Dienas Mediji.