Antuāna Duanela kino skola

Esi kino mīlis? Pieteikšanās Antuāna Duanela kino skolas lekciju ciklam ir atvērta!

Antuāna Duanela kino skola ir izsludinājusi pieteikšanos jaunajam lekciju ciklam, kas būs veltīts dažādiem stiliem un viļņiem kino. Astoņās lekcijās jaunieši varēs iepazīties ar stilistiski interesantām kino parādībām, kas vērojamas dažādos laikos un vietās pasaulē. Nodarbības notiks katru otro ceturdienu no janvāra līdz maijam, pieteikties aicināti jaunieši vecumā no 11 līdz 16 gadiem. 

Šoreiz Viktors Freibergs par savas lekcijas tēmu izvēlējies sev mīļo absurditāti un grotesku ziemeļvalstu filmās, Daniela Zacmane stāstīs par čehoslovākijas jauno vilni un tā saucamajām screwball komēdijām, Dārta Ceriņa par “britu jaunajiem un dusmīgajiem” režisoriem, kā arī “jauno Holivudu”. Ar savdabīgām un, iespējams, mazāk zināmām kino vēstures parādībām – afrofutūrismu un Korejas jauno kino – jauniešus iepazīstinās Matīss Kaža un Adriana Roze. Lekcijas tiks papildinātas ar sarunām par filmām; pēc katras lekcijas klausītāji saņems arī teorētisko aprakstu, ieteikumus par lasāmo literatūru un filmām, kas jāredz.

Gada sākumā nodarbības tiks organizētas tiešsaistē, bet tiklīdz noteikumi to atļaus – lekcijas atkal norisināsies kinoteātra Kino Bizes telpās. Aicināti gan tie, kuri jau iepriekš apmeklējuši Antuāna Duanela kino skolas lekcijas, gan jaunieši bez priekšzināšanām. Pieteikšanās atvērta līdz 22. janvārim. 

Kino Bize bērnu un jauniešu programmas vadītāja Paula Bērziņa pauž viedokli par lekciju cikla nepieciešamību: “Mūsuprāt, būtiski ir ne tikai skatīties kino vai censties to veidot, bet arī izzināt tā vēsturi, dažādās tendences, aktualitātes un, protams, arī sarunāties par redzēto. Jauniešu lielā ieinteresētība par dažādiem aspektiem kino vēsturē un nozīmīgiem režisoriem, jautājumi un komentāri lekcijās vislabāk apstiprinājuši to, cik šīs tēmas ir aizraujošas.” 

Nodarbību grafiks: 

  1. janvāris pl. 17:00 – Dārta Ceriņa. Britu kino jaunais vilnis un jauno dusmas
  2. februāris pl. 17:00 – Viktors Freibergs. Absurditāte un groteska ziemeļvalstu kino
  3. februāris pl. 17:00 – Daniela Zacmane. Film Noir
  4. marts pl. 17:00 – Adriana Roze. Korejas jaunais kino
  5. marts pl. 17:00 – Daniela Zacmane. Čehoslovākijas jaunais vilnis
  6. aprīlis pl. 17:00 – Matīss Kaža. Afrofutūrisms
  7. aprīlis pl. 17:00 – Dārta Ceriņa. Jaunā Holivuda
  8. maijs pl. 17:00 – Daniela Zacmane. Screwball komēdijas 

Ja šis piedāvājums tev ieinteresēja, lekciju ciklam vari pieteikties, rakstot uz kino@kinobize. Abonementa cena uz visām nodarbībām ir 100,00 Eur. Tikai pasteidzies, jo vietu skaits ierobežots!

 

Vairāk: http://www.kinobize.lv/jaunumi/kino-skola-stili-un-vilni