Šogad jau trešo gadu notiek jauno mediju talantu nometne Young Media Sharks, kas ļauj topošajām komunikācijas zvaigznēm satikt savas jomas profesionāļus un  gūt unikālas zināšanas.  

Kas ir Young Media Sharks?

Nometne paredzēta vidusskolēniem, un tās galvenais mērķis ir palīdzēt iemācīties stāstīt savu stāstu – visu to, kas tev ir svarīgs –, izmantojot mūsdienu tehnoloģiju iespējas.

Noderīga topošajiem fotogrāfiem, operatoriem, montāžas meistariem, žurnālistiem, dizaineriem, programmētājiem, sociālo tīklu aktīvistiem, producentiem, PR un mārketinga speciālistiem. Šogad jauno mediju talantu nometne Young Media Sharks vienuviet pulcē arī aktīvākos krievvalodīgos jauniešus ne tikai no Latvijas, bet arī no kaimiņvalstīm.

Kā tas notiek?

Nometnē notiek dažādu veidu teorētiskās un praktiskās nodarbības pieredzējušu profesionāļu vadībā dažādās jomās – no kritiskās domāšanas līdz filmēšanai un montāžai, žurnālu veidošanai un citām stāstu veidošanas aktivitātēm. Brīvajos brīžos nometnes vadītāji organizē sportiskas un izglītojošas aktivitātes visiem dalībniekiem.

Kā viss sākās?

Screen Shot 2015-11-30 at 10.05.22 copyReiz satikās divi nevalstisko organizāciju aktīvisti – producente, biedrības Avantis dibinātāja un vadītāja Ilona Bičevska un komunikācijas profesionālis Ansis Egle – un bija vienisprātis: jauniešiem ir jāzina vairāk par to, kā stāstīt stāstus 21. gadsimtā. Pēdējās desmitgadēs gan komunikācijas veidi, gan līdzekļi ir mainījušies tik kardināli, ka skolu programmas netiek tiem līdzi. Mūsu laikmets pieprasa ne tikai jaunāko saziņas līdzekļu pārzināšanu, bet arī aszobainus un dinamiskus mediju cilvēkus. Mēs varam darīt kaut ko lietas labā!

Un tapa ideja par nometni, kur asināt zobus mūsdienu mediju haizivīm. Young Media Sharks – tā ir mediju kompetenču nometne, kurā katram ir iespēja papildināt savas zināšanas par mainīgo mediju pasauli un to, kādā veidā mācīties izmantot saziņu 21. gadsimtā. Mēs esam šeit, lai iedvesmotu, izglītotu un dotos ar jums jaunā ceļā – tajā, kas tuvākajā laikā mainīs pasauli.

Nometnē jauniešus  sagaida daudzveidīga iepazīšanās: gan ar komunikācijas teoriju, gan praksi, gan izciliem lektoriem – savā jomā rūdītiem okeānu plēsoņām –, gan ar citām topošajām mediju haizivītēm.

Kas notiek pēc nometnes?

Iepriekšējo divu gadu laikā izglītoti jau 80 jaunieši, kuriem pēc nometnes ir bijusi iespēja piedalīties arī citās mācībās. Jaunieši tiek iesaistīti dažādos producēšanas un filmu projektos, kā arī veido mediju saturu, gūstot atzinīgu praksi.

Ar iegūtajiem kontaktiem nometnes dalībnieki atrod prakses

iespējas un pilnveido savas profesionālās intereses. Turpinās tikšanās ar iedvesmojošām personībām un notiek dažādi saliedējoši pasākumi. Turklāt nometnes absolventi palīdz nākamās nometnes organizēšanā.

Ilona stāsta par nometni

“Esam ļoti gandarīti, ka iepriekšējos gados nometne izraisījusi plašu jauniešu interesi un deva iespējas radoši izpausties jaunajiem mediju talantiem. Domājot par to, kā varam attīstīt šo kustību, šogad nolēmām, ka uzrunāsim arī tos Latvijas jauniešus, kuri ikdienā vairāk patērē plašsaziņas līdzekļus krievu valodā, un līdz ar to mums būs interesanti veidot jaunu, vienotu mediju telpu Latvijas jauniešiem, kurus vieno vēlme radoši izpausties,” atklāj Avantis radošā direktore Ilona Bičevska.