Gribi studēt komunikācijas zinātnes, lai nākotnē kļūtu par žurnālistu? Tad uzzini, kā globālajā mediju tirgū šobrīd tiek veidots lasītājiem pievilcīgs saturs. 

Kā mūsdienās tiek veidots žurnāla saturs, stāsta žurnāla “Cosmopolitan” galvenā redaktore Gundega Bičevska, kura vairākas dienas viesojās izdevniecības „Hearst magazines” centrālajā ofisā Ņujorkā.

Ar ko atšķirties?

Laikmetā, kad internets ļauj visu pasauli tvert pirkstu galos, kad uz globālās mediju platformas sevi pārliecinoši piesaka blogeri un sociālie tīkli spēcīgi konkurē ar ziņu kanāliem, ir ļoti būtiski saprast – ar ko žurnāla saturs var būt unikāls? Vai spējam lasītājiem piedāvāt tādu informāciju, kādu nevar atrast internetā? Atbildēt uz šiem jautājumiem ir viens no lielākajiem izaicinājumiem tiem, kas pārstāv drukāto presi.

Robežas ir saplūdušas 

Nekas vairs nav tā, kā bija pirms desmit gadiem. Un pat ne pirms pieciem. Šo pārliecību pauž katrs, kurš strādā starptautiskajā drukātās preses vidē. Žurnāla satura veidotāji var būt cilvēki, kuri nekad nav bijuši žurnālisti (bet viņi ir spējuši uzrunāt auditoriju, piemēram, sociālajos tīklos), mārketinga un reklāmas cilvēki arvien ciešāk sadarbojas ar žurnāla redakciju un veido nebijušus mediju projektu, un pat tradicionālajā modes sektorā dabiski sāk ieplūst kosmētikas produkti… Tiek meklētas jaunas sadarbības un izpausmes formas, lai vēl vairāk apmierinātu auditoriju un reklāmdevējus, kas kļūst arvien prasīgāki.

Svarīgākais – būt vajadzīgam

Mediju tirgū tu esi tik stiprs, cik stiprs ir tavs zīmols. Tādēļ arī svarīgs ir princips – veidot ap sevi maksimāli lielu auditoriju, ko veido ne tikai drukātā žurnāla lasītāji, bet arī attiecīgā zīmola interneta mājaslapas apmeklētāji, digitālā izdevuma cienītāji un sociālo tīklu sekotāji. Katrā no šiem mediju kanāliem ir cita auditorija, kas vietām pārklājas, tomēr ir svarīgi apzināties, ka šai gadījumā nav svarīgāku un mazāk svarīgu sekotāju, lietotāju, lasītāju, jo pilnīgi visi ir svarīgi. Tadēļ arī zīmola komunikācijas princips jāveido pēc vienotas stratēģijas.

Atgrieziskā saikne IR jāmeklē 

Neviens redaktors vai žurnālists, sēžot savā kabinetā,  nevar apgalvot, ka zina, kas interesē auditoriju. Lai saprastu, ko vēlas lasītāji, kas viņus interesē, satrauc un aizrauj, ir jātiekas ar viņiem klātienē. Tas ir būtisks faktors, kas ļauj žurnāla saturu veidot atbilstoši auditorijas gaidām.

Ikviens VAR veidot saturu

21. gadsimts ir visu iespēju laiks! Katrā ziņā to varam atgalvot, ja runājam par mediju pasauli. Aizvien skaidrāka top ideja, ka galvenais ir spēja būt interesantam, paust oriģinālu viedokli, mācēt atšķirties un noturēt auditorijas uzmanību. Līdz ar to žurnāla lapās var nokļūt tādi cilvēki, kuriem varbūt, vērtējot pēc pagātnes kritērijiem, nav pietiekama izglītība, atbilstošs vecums un tamlīdzīgi. Ja spēj būt būt interesants, tad esi laipni aicināts izpausties!